slovenský magyar english jazyková hlavička

Doporučené vína na VI. Strekovskom festivale vína

Doporučené vína festivalu Na tohtoročnom festivale vína ponúka svoje moky 28 miestnych a 25 pozvaných vinárov zo 6 štátov. Všetky…

Program festivalu finalizovaný !

Pozrite si program tohtoročného festivalu a jeho hviezdy.      

Starí kamaráti, noví návštevníci!

V júli zorganizujeme strekovský festival vína po šiestykrát. Pozývame Vás na skvostnú cestu, počas ktorej navštívime pár vychýrených vinárov a…


História festivalu

V idylickom vinohradníckom prostredí sa zrodila idea o pivničnom festivale, hlavnou úlohou ktorého bolo a je popri založení tradície a vytváraní celospoločenskej hodnoty, oboznámiť širokú verejnosť s "kultúrou vína" (a kultúrnou konzumáciou vína) vo svojom prírodnom prostredí, v spoločnosti úprimných vinárov a šikovných remeselníkov.

 Málokedy sa otvára možnosť nielen ochutnať vína špičkovej kvality, ale aj porozprávať sa, zoznámiť sa s výrobcami, vypočuť ich hlboké myšlienky o víne, a to všetko na jednom mieste, v jedinečnej atmosfére, medzi honmi vinohrad. Na rozdiel odo dní otvorených pivníc a iných doterajších možností ochutnávok sme pozvali vinárov - ktorí do svojich vín vkladajú nielen nevšedné vinárske umenie, ale aj kus svojho srdca - aj z iných oblastí Slovenska i zahraničia, aby sa festival stal bezhraničným, aby účastníci mali možnosť porovnať metódu výroby, kvalitu a chuť rôznorodých vín.

Otvorením našich vinohradov pre širokú verejnosť chceme ukázať hodnotu práce vinohradníkov/vinárov - od koreni viniča až po najvzácnejší výsledok ich činnosti: víno.

Bohatým programom Strekovského pivničného festivalu pokračujeme v začatej práci pomáhať rozvoju miestnych kultúrnych a spoločenských tradícií, a podporiť rozvoj cestovného ruchu i agroturistiky v regióne.


  


partneri festivalu

The wine festival

The wine festival in Kurt introduces the visitor to traditional trade and local customs. Our guests can get an insight into the unique profession of winemakers and can taste the fruits of their labour.

The wine wanderer can taste wines made with love and expertise by 50 craftsmen from 5 countries, and compare the bouquet and taste from these different wine regions.And what if that’s not enough? Embrace the furnace!

This is where they bake everything that you could wish for and makes your mouth water– fish, pies and game or the specialties of the culinary show of sister villages. Your other senses will be stimulated by further events :buskers, noted performers, folk groups, cosy Gypsy music, a fair, a playground for the kiddies...

Come and join us for a weekend of culinary adventure amongst the wine cellars in Kurt and experience the wonderful atmosphere of the festival.